BUNDESLIGA: Vatromet „milionera“

568

Još jedan fudbalski vatromet priredili su igrači Borusije iz Dortmunda. Nakon što su nedavno u prvom kolu grupne faze takmičenja u Ligi šampiona u Varšavi deklasirali Legiju sa 6:0, a potom i u šampionatu Njemačke kada su kao domaći sa identičnih 6:0 dobili Darmštad, popularni „milioneri“ večeras u u vanrednom kolu Bundeslige u gostima deklasirali Volfsbug sa 5:1.

Do najnovijeg prvenstvenog trijumfa tim iz Dortmunda predvodio je Pjer-Emerik Abumejang koji je mrežu rivala zatresao u 16. i 65. minutu. Ostali strijelci su bili Gerero 4, Dembele 58, Pišček 73, a za domaće pogodak je dao Didavi u 53. minutu.

Ostali rezultati i strijelci večeras odigranih utakmica devetog kola Bundeslige: Darmštad – Hofenhajm 1:1 (Olinjak 90 – Kramarić 46), Frajburg – Hamburger 1:0 (Petersen 70), Ingloštad – Ajntraht Frankfurt 0:2 (Abraham 45, Očipka 50).