Soro i njegovi Brazilci potopili “delfine” (FOTO)

829

Vaterpolisti Srbije su pred ambisom, izgubili su od Brazila 6:5 (0:2, 3:1, 2:0, 1:2) i ugrozili plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara!

Aktuelni evropski i svetski prvaci su dobro počeli meč, prvi put u Riju poveli i imali 2:0 poslije prve četvrtine, ali je onda na scenu stupio Slobodan Soro.

Naš bivši reprezentativac, koji je u 37. godini golman Brazila, odbranio je 14 udaraca “delfina” i režirao veliki preokret domaćina za treću uzastopnu pobjedu “Selesaa”.

Srbija ostaje na samo dva boda iz prva tri meča, peta je u Grupi A gde u subotu mora da pobjedi Australiju (15:10h) ako želi u četvrtfinale. “Delfini” su poslije dva remija najavili prvu pobjedu u Riju, koja bi ih dovela odmah na prvo mjesto, jer su poveli 2:0 protiv Brazila.

Filipović i Ranđelović uprkos očiglednim problemima u napadu uspijevaju da savladaju Sora. Međutim, već u drugom periodu sve se raspada, odbrana ne postoji, domaćin se razigrava te preko Vrlića, Peronea i Bahesa stiže do izjednačenja (3:3).

Pauza između dva poluvremena nije mnogo pomogla timu Dejana Savića, Soro postaje “hobotnica” na golu Brazila, potpuno demorališe srpske vaterpoliste, njegov kolega na golu Srbije Branislav Mitrović ga solidno prati, ali Gomeš i Vrlić uspijevaju da ga savladaju dva puta i donose domaćinu 5:3 pred posljednji kvarta.

Nakon još serija odbrana Sora i B. Mitrovića, “delfini” se na trenutak bude te preko Stefana Mitrovića i Nikića stižu do izjednačenja tri minuta prije kraja meča, ali Soro brani dva uzastopna pokušaja Aleksića, jedan “projektil” sa distance i uplivavanje na dva metra. Srpski reprezentativac crnu seriju nastavlja bespotrebnim faulom u pet metara nad Vrlićem, što domaćin kažnjava te preko Gimaraeša stiže do velike pobjede.

Po gol za Srbiju postigli su Mandić, Ranđelović, Filipović, Nikić i Stefan Mitrović, Prlainović je promašio svih pet pokušaja, dok je B. Mitrović odbranio deset od 16 šuteva rivala.

S druge strane, Soro je odbranio 13 šuteva svojim “zemljacima”, dva pogotka postigao je “Hrvat” Vrlić, a po jedan su dali Gimaraeš, Oneto Gomeš, Bahes i još jedan naturalizovani Brazilac Perone.