SEHA LIGA: Stojković pogodio remi

706

Na otvaranju nove sezone u SEHA ligi, rukometaši Vardara večeras su u Skoplju odigrali neriješeno sa ekipom Meškov Brest, 34:34.

Prava drama viđena je u posljednja dva minuta u kojima su domaći ušli sa vođstvom od 33:30. Međutim, Simon Razgor sa dva gola i jedan koji je dao Dainis Kristopans gosti iz Bjelorusije su uspjeli da poravnaju na 33:33. U posljednjem minutu Luka Cindrić je doveo Makedonce u novu prednost, 34:33 da bi Rastko Stojković pogodio za konačan rasplet ovog susreta (34:34). Vjerovatno je ovo i napravedniji rezultat utakmice, koja je igrana u okviru petog kola, jer je Meškov na poluvremenu vodio sa tri gola razlike (18:15).

Timur Dibirov sa devet postignutih golova bio je najefikasniji u sastavu Vardara, a kod gostiju  Rastko Stojković dao je šest pogodaka, jedan manje upisao je Dainis Kristopansa.

U subotu, 3. septembra u Celju biće odigran meč trećeg kola između domaće ekipe: Celje Pivovarna Laško i Telekom Vesprema.