RIO 2016: Vaterpolisti Srbije u finalu

776

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru. Popularni „delfini“ su u tek završenom drugom polufinalu pobijedili nacionalnu selekciju Italije sa 10:8 (po četvrtinama 3:0, 3:2, 1:0, 3:6).

U borbi za najsjajnije odličje igraće protiv odgovarajuće selekcije Hrvatske koja je nešto ranije, u prvom polufinalnom dvoboju, lakše nego što se očekivalo savladala Crnu Goru sa 12:8.

Srpski vaterpolisti su u svemu nadigrali „azure“ koji su se malo trgli tek u samom finišu susreta. U ovom okršaju sve je bilo jasno sredinom drugog perioda igre kada je na semaforu stajalo 6:0, a Italijani su svoj prvi pogodak postigli u pretposljednjem minutu te druge četvrtine.

Nisu izabranici selektora Dejana Savića stali ni nakon sigurnog vođstva. Nastavili su i dalje da igraju hrabro i maksimalno odgovorno i u trećem setu nakon kojeg je bilo 7:2. Tek pred sam kraj posljednjeg perioda igre malo su stali srpski vaterpolisti, ali su na kraju više nego zasluženo došli do velike pobjede.

Sada selekciju Srbije očekuje još jedan spektakularan duel sa Hrvatskom koja brani olimpijsko zlato osvojeno prije četiri godine na Igrama u Londonu. Nema sumnje da će to biti zanimljiv susret, a sirgurno je da su „plavi delfini“ favoriti i da imaju veće šanse za osvajanje najsjajnijeg odličja.