PREMIJER LIGA BiH: Trijumf Slobode

627

Fudbaleri Slobode pobijedili su na stadionu „Tušanj“ ekipu Viteza sa minimalnih 1:0 u prvoj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Odlučujući trenutak u današnjoj utakmici dogodio se u 69. minutu. Aleksandar Subić je na desnoj stranio idealno pronašao Mladena Veslinovića koji je iz drugog pokušaja uspio da matira golmana gostiju Ivana Tirića koji je do tog momenta bio prosto nesavladiv i istakao se sa nekoliko sjajnih intervencija.

Gosti iz Viteza su najbolju priliku za pogodak imali na samom isteku prvog poluvremena. Tada je golman Slobode Kenan Pirić oborio u šesnaestercu Bobana Đerića pa je glavni sudija Haris Kaljanac iz Sarajeva opravdano pokazao na „bijelu tačku“. Međutim, udarac sa 11 metara kojeg je izeo Hrvoje Barišić uspio je da odbrani čuvar mreže domaćeg sastava koji je na taj načina od tragičara došao do junaka.

Sutra se igraju četiri susreta ovog trećeg kola: od 17.30 časova sastaju se: Krupa – Radnik i Čelik – Sarajevo, od 20 časova: Željezničar – Široki Brijeg i od 20.30 časova: Zrinjski – Olimpik.

Posljednji duel na rasporedu je u nedjelju, 7. avgusta kada će se sastati Mladost Doboj Kakanj – Metalleghe (17.30 časova).