LIGA ŠAMPIONA: Roma nokautirana

641

Fudbaleri Rome ostali su bez grupne faze takmičenja u Ligi šampiona i igraće u Ligi Evrope. Popularna „vučica“ prosto je nokautirana na Olimpijskom stadionu od Porta čiji su igrači slavili sa 3:0 (prvi meč u Portugalu završen 1:1).

Gosti su poveli u 8. minutu preko Felipea, a u 39. minutu Rimljani ostaju sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Danijele De Rosi. Kada je u petom minutu drugog poluvremena „pocrvenio“ i Emerson bilo je jasno da predstavnik Italije nema šta da traži u revanš susretu posljednjeg kruga kvalifikacija za Ligu šampiona. Do kraj meča Portugalci su postigli još dva pogotka. Prvo je Migule Lajon u 73. minutu povisio na 2:0, a dva minuta kasnije Hesus Korona je postavio konačan rezultat.

U grupnu fazu Lige šampiona, osim Porta, plasirali su se: Seltik, Monako, Ludogorec i Legija.

Ostali rezultati revanš utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona: Hapoel Ben Ševa – Seltik 2.0 (prvi meč 2:5), Legija – Dundalk 1:1 (2:0), Viktorija Plzen – Ludogorec 2:2 (0:2) i Monako – Viljareal 1:0 (2:1).

Sutra se igra preostalih pet revanš mečeva: APOEL Nikozija – Kopenhagen, Salcburg – Dinamo, Mančester Siti – Steaua, Borusija (M) – Jang Bojs, Rostov – Ajaks.