FUDBAL BiH: Široki pao u finišu

629

Poslije prokreta fudbaleri Mladosti iz mjesta Doboj kod Kaknja došli su do pobjede protiv Širokog Brijega (3:1) u posljednjoj utakmici sedmog kola šampionata BiH.

U 73. minutu gosti su stekli rezultatsku prednost, a mrežu domaćih zatresao je Brazilac Vagner. Dva minuta kasnije kardinalno je pogriješio golman Širokobriježana Antonio Soldo kojem je ispala lopta iz ruku, sve je to pratio Anel Husić koji je poravnao na 1:1. Deset minuta kasnije Goran Brkić je bio precizan sa 11 metara za vođstvo igrača Mladosti, 2:1. Već u sljedećem napadu poslije solo prodora Husić je svojim drugim pogotokom zapečatio sudbinu protivnika za konačnih, 3:1.

Poslije sedam odigranih kola na prvenstvenoj tabeli vodi Zrinjski sa 16 bodova, Mladost i Sloboda imaju po 13, a četvrta je Krupa sa 11 osvojenih bodova i tako dalje.