FUDBAL BiH: Radnik konačno pobijedio

490

Prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH zabilježili su fudbaleri Radnika. Tim iz Bijeljine je do tri vrijedna boda došao na gostovanju u Travniku gdje je savladao Metalleghe iz Jajca sa 2:1.

Semberci su rezultatsku prednost stekli u 39. minutu, i to, zahvaljujući autogolu Tonija Peze. Mogli su gosti do odlaska na odmor i da povećaju prednost, ali je napadač Marko Obradović isuviše oklijevao te je na taj način propala velika prilika za 0:2.

Jajčani su do izjednačenja došli u 56. minutu. Golman Radnika Mladen Lučić napravio je prekršaj za penal kojeg je u 1:1 pretvorio Sulejman Smajić. Do pobjede Bijeljinci su stigli četiri minuta prije kraja kada je Demir Peco uspio da savlada čuvara mreže domaćih za zasluženi trijumf na stadionu „Pirota“.