FUDBAL BiH: Krupa deklasirala Slobodu

762

Fudbaleri Krupe pobijedili su Slobodu sa 3:0, u meču sedmog kola Premijer lige BiH. Izabranici trenera Slobodana Starčevića u svemu su nadigrali renomiranog protivnika kojem su nanijeli pravu rezultatsku katastrofu.

Do prednosti tim iz Krupe na Vrbasu došao je u 33. minutu kada je Uroš Mirković bio precizan sa 11 metara. Penalu je prethodio prekršaj u kaznenom prostoru kojeg je golman Tuzlaka napravio nad Elvirom Koljićem.

U 54. minutu bilo je 2:0. Ajdin Redžić je na sredini terena oduzeo loptu, potom je kombinovao sa Mirkovićem da bi na kraju Redžić pogodio za 2:0. Sjajnu akciju Krupljani su izveli u 68. minutu kada je Koljić uzdrmao prečku Slobode. Osam minuta kasnije Denis Čomor je na desnoj strani proigrao Redžića koji je proslijedio loptu do usamljenog Ozrena Perića, ovaj je bio neumoljiv za konačnih 3:0.

Ostali rezultati 7. kola: Radnik – Sarajevo 0:0, Metalleghe – Olimpik 1:1, Čelik – Željezničar 1:1.