FUDBAL: Novi neuspjeh Partizana

796

Fudbaleri Napretka pobijedili su večeras u Kruševcu beogradski Partizan sa 2:1, u utakmici drugog kola šampionata Srbije. Nakon što su na premijeri remizirali u gostima sa Crvenom zvezdom (2:2) Kruševljani su u duelu sa „crno-belima“ priredili još jedno iznenađenje i potpuno zasluženo stigli do cijelog plijena.

Domaći su poveli u 21. minutu kada je arbitar Dejan Santrač pokazao na penal kojeg je Nenad Šljivić pretvorio u pogodak. Do kraja prvog poluvremena Partizan je mogao doći do izjednačenja ali je udarac Leonarda iz „slobodnjaka“ zaustavila prečka.

Igrao se 70. minut kada je Josip Projić, malo iskosa sa lijeve strane, postigao velemajstorski pogodak za 2:0. Tri minuta prije završetke susreta Nenad Šljivić je u kazenom prostoru startovao nad kapitenom gostiju Sašom Ilićem, to je glavni sduija okarekterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Siguran egzekutor sa „bijele tačke“ bio je bugarski inetrnacionalanc Valerij Božinov koji je na taj način postavio konačnih, 2:1 za povratnika u elitno društvo Srbije. Ovo je ujedno bio prvi pogodak kojeg su dali igrači Partizan, i to, nakon 387 minuta igre.

S obzirom da su „crno-beli“ ispali iz Evrope, i da su u prva kola osovjili samo bod (protiv Bačke 0:0) sada se nameće pitanje da li će Ivan Tomić i dalje ostati na klupi Beograđana.