Francuska u finalu EP 2016! (FOTO)

853

Slušala se “Marseljeza” na otvaranju Evropskog prvenstva, a slušaće se i poslednjeg dana turnira.

Francuska je savladala svjetskog prvaka Njemačku i plasirala se u finale, rezultat je na kraju bio 2-0. Antoan Grizman, najbolji strijelac prvenstva, vodio je “galske pijetlove” do velikog trijumfa nad, zvanično, najboljom ekipom na svijetu.

Prvi gol postigao je u posljednjem minutu prvog poluvremena, kada je sigurno izveo jedanaesterac. Poslije kornera, Švajnštajger je nesrećno igrao rukom, a sudija Ricoli pokazao na bijelu tačku.

Nojer je skočio u jednu, Grizman šutirao u drugu stranu, a velelepni Velodrom je proključao. U nastavku meča nije mnogo toga funkcionisalo u timu Joakima Leva. Prvo je zbog povrede igru napustio Džerom Boateng, a potom je, poslije velike greške Jošue Kimiha i potpune konfuzije u kaznenom prostoru, Francuska uvećala prednost.

Na pravom mjestu u pravom momentu našao se Grizman i poslao loptu u mrežu. Njemci nisu odustali, a već u narednom napadu su umalo došli do izjednačenja. Kimih je šutirao sa distance i pogodio stativu.

Probao je Lev izmjenama, ali mladi Leroj Sane i Mario Gece nisu uspjeli da pomognu “pancerima” da izbjegnu poraz. Francuska će u nedjelju, u “gradu svjetlosti” igrati u finalu protiv Portugalije.