FK RADNIK: Mat u 90. minutu

829

Golom Brkovića u 90. minutu fudbaleri Čelika priredili su iznenađenje u Bijeljini savladavši Radnik sa 3:2. Pogotoku odluke prethodio je korner sa lijeve strane, a Brković je sa nekih tri metra ispred golmana Lučića uspio da udarcem glavom pošalje loptu u mrežu za veliko slavlje i prve bodove u novoj premijerligaškoj sezoni.

Utakmicu su bolje otvorili domaći fudbaleri koji su rano stekli prednost. Desilo se to u 9. minutu kada je Srećković sa lijeve strane odigrao povratnu loptu za Obardovića koji je sa ivice šesnaesterca postigao evrogol za 1:0.

U 20. minutu defanzivac Bijeljinaca Nikola Čelebić je napravio veliku glupost kada je bez potrebe zaradio drugi žuti karton te je prije vremena morao u svlačionicu (igrao rukom).

Četiri minuta prije odlaska na odmor Jakovljević je u kazenom prostoru srušio Plisku, sudija Čuić je pokazao na penal kojeg je Pezer pretvorio u izjednačenje, 1:1.

Do novog vođsta Radnik je došao u 61. minutu susreta. Zeljković je napravio dobar posao po desnoj strani, uputio je prizeman centaršut, a Hrkač je poslao loptu u sopstvenu mrežu za 2:1.

Osam minuta kasnije Popović je donio Zeničanima novo poravnanje 2:2, i onda u već opisanom detalju iz 90. minuta Brković je donio trijumf Čeliku.