Reprezentacija BiH osvojila prvi trofej u istoriji

592

Fudbalska reprezentacija BiH osvojila je Kirin kup u Japanu nakon što je u finalu iznenadila domaću selekciju Japana sa 2:1.

Igrač odluke kao i u meču protiv Danske bio je Milan Đurić koji je postigao dva gola i time razočarao Japance koje s klupe predvodi Vahid Halilhodžić.

Od samog početka se igralo dosta otvoreno sa dosta šansi i sa jedne i sa druge strane. Japan je prvi došao u vodstvo.

Igrala se 29. minuta kada je Kijotake matirao Šehića, koji je do tada imao dvije sjajne intervencije.

Ipak, slavlje Japanaca nije dugo trajalo, jer je već u narednom napadu BiH poravnala na 1:1. Bila je to dobra akcija u kojoj je Hodžić šutirao glavom, a golman Japana odbranio samo do Milana Đurića koji postiže treći pogodak na Kirin Kupu. U nastavku je tempo igre opao, što je više odgovoralo “zmjevima“.

U 66. minuti BiH je povela, a ponovo je strijelac bio Milan Đurić, koji je sa četiri gola bio najbolji strijelac turnira. Ovaj put mu je asistirao Miroslav Stevanović koji je samo minut prije ušao u igru umjesto Harisa Duljevića.

Do kraja su “Vahini samuraji“ bezuspješno pokušavali da dođu do poravnanja, tako da je BiH po prvi put osvojila Kirin kup.