Sjeverna Irska preko Ukrajine do istorijskog trijumfa

561

Sjeverna Irska se preko Ukrajine domogla istorijske pobjede!

Pala je Ukrajina i to 2:0 u 2. kolu grupe B na EVRO2016, strijelac velikog pogotka je Mekoli, a trijumf je posvećen tragično nastradalom navijaču Darenu Rodžersu.

Sjeverna Irska se držala plana koji je u kvalifikacijama odlično funkcionisao, jedan prekid bio je dovoljan za pobjedu, dok je odbrana obavila svoj posao pozadi.

img_1466099593_liveblog-image

Zapravo, odbrana je obavila posao i naprijed, jer je 36-godišnji štoper Geret Mekoli, član Vest Bromviča, postigao istorijski pogodak. Ukrajince je na kraju dotukao rezervista Mekgin pogotkom u 96. minutu.

Stadion: Lion Kapacitet: 58.000 Sudija: Pavel Kralovec (Češka)

Ukrajina: Pjatov, Fedecki, Kačeridi, Rakicki, Ševčuk, Stepanenko, Sidorčuk (od 74. Garmaš), Jarmolenko, Kovalenko (od 83. Zinčenko), Konopljanka, Seležnjov (od 71. Zozulja)

Severna Irska: Mekgovern, Evans, Mekoli, Katkart, Hjuz, Dalas, Norvud, Dejvis, Evans (od 90+3 Meknir), Vord (od 69. Mekgin), Vašington (od 84. Magenis)

Tok meča:

90+6 minut – Drugi gol za S. Irce!!! U jeku napada Ukrajinaca uslijedila je kazna na drugoj strani pošto je Mekgin natrčao na odbijenu loptu za konačnih 2:0

90. minut – Lopta je poslije uarca Konopljanke sa oko 22-23 metra prošla tik pored desne stative

85. minut – Rezervista Zivčenko polušao je udarcem glavom sa oko 10-11 metara, ali šutirao je pravo u golmana Mekgoverna

80. minut – Ukrajinci stežu obruč oko gola Sjeverne Irske, ali ne mogu da stvore ozbiljnu priliku

69. minut – Kovalenko je probao udarcem sa oko 18 metara, ali je promašio gol Iraca

62. minut – Poslije samo dva-tri minuta meč je nastavljen

59. minut – Sudija Kralovec je odlučio da prekine utakmicu privremeno zbog velikih vremenskih nepogoda

57. minut – Umjesto kiše u Lionu je počeo da pada grad

54. minut – Konopljanka je umjesto centaršuta, pokušao irektnim udarcem u gol, ali je golman Irske uz malo muke uspio da zaustavi loptu

49. minut – Zatresla se mreža Ukrajinaca! Mekoli pogađa gol Ukrajine i tako postaje prvi igrač u istoriji Sjeverne Irske koji je postigao gol na EP

48. minut – Poslije kornera Seleznjov je pokušao udarcem glavom, ali nije bio precizan

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme, izmjena nema, jaka kiša i dalje pada

45. minut – Kraj prilično dosadnog poluvremena u kom nismo vidjeli ni jednu ozbiljniju priliku

42. minut – Dejvis je oprobao udarac, ali bio je prilično iskosa pa Pjatovu nije bilo teško da interveniše

34. minut – Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je defanzivac Iraca Ketkart, koji je šutirao glavom, ali lopta je otišla tik iznad prečke

30. minut – Prošlo je pola sata igre, ova uakmica konkuriše za najosadniju u dosadašnjem dijelu prvenstva

24. minut – Štoper Rakicki je probao udaracem iz daljine, ali ta lopta nije bila težak zadatak za golmana Irske

16. minut – Prvi udarac Ukrajinaca ka golu rivala, ali nisu bili precizni

10. minut – Ukrajinci su nešto bolji rival u meču, ali nema ozbiljnijih prilika