‘Orlići’ poraženi u finalu

527

Selekcija Srbije do 21 godine poražena je u finalu turnira “Valerij Lobanovski” od Izraela 3:2 poslije preokreta.

‘Orlići’ su došli u vođstvo evro golom Ristića sa preko 25 metara, ali samo poslije dva minuta došlo je do pada koncentracije u srpskom timu što koristi Plakuščenko.

Igrao se 55. minut kada je Ohana, zvanično najbolji igrač turnira, sa 20-tak metara pogodio donji desni ugao gola Radunovića.

‘Orlićima’ je izjednačenje donio Đurđević u 68. Minute, a kada se mislilo da će pobjednika odlučivati penali, došlo je do nesporazuma u zadnjoj liniji između Gajića i Radunovića, a to koristi Hugi.

Do kraja su se redale prilike pred golom Izraela, ali nije bilo promjene rezultata. Interesantno je da su ‘Orlići’ u finalu prestižnog turnira poraženi od istog rivala i 2007. godine, kada je Izrael slavio 2:0.

U izboru najboljeg napadača na turniru, nagrada je pripala Urošu Đurđeviću.