NBA: Klivlend srušio Voriorse i smanjio rezultat u seriji (VIDEO)

551

Košarkaši Klivlenda pobijedili su Golden Stejt sa 120:90 u noći između srijede i četvrtka na svom parketu, te su tako smanjili na 1:2 u finalu plej-ofa NBA lige.

– Napokon smo se vratili našoj igri. Bilo je veoma dobro izadanje, prava timska pobjeda – rekao je Lebron Džejms, koji je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf.

Klivlend je do prve pobjede u finalu stigao dobrom igrom tokom cijelog meča, a najistaknutiji bili su Džejms i Kajri Irving.

Džejms je postigao 32 poena, uz to je imao 11 skokaova i šest asistencija, dok je Irving postigao dva manje, a zabilježio je i osam asitencija. Zapaženu ulogu imali su Džej Ar Smit sa 20 poena i Tristan Tompson s “dabl-dabl” učinkom od 14 i 13 uhvaćenih lopti.

Ekipa Tajrona Lua odigrala je čvrstu utakmicu, Golden Stjet je od početka imao problema s realizacijom, pa je na kraju Klivlend ostvario jednu od najubedljivijih pobjeda ove sezone u plej-ofu i to protiv aktuelnog šampiona NBA lige.

Klivlend je gotovo u svakom segmentu nadigrao Goldent stjet, koji nijednog trenutka nije uspio da dođe do prednosti u sinoćnoj utakmici.

Voriorsi su poslije prvih 12 minuta imali samo 16 postignutih poena, koliko je sam imao sjajni Irving u tom periodu. Najbolji dvojac aktulenog šampiona u prvoj četvrtini nije postigao ni poen.

Domaćin je već u prvoj četvrtini stekao 20 poena prednosti, koju je Golden Stejt uspio da prepolovi u drugom periodu, ali je to bilo sve što uspjeli da učine do kraja.

Džejms je u drugom poluvremenu preuzeo odgovornost na sebe, što se na kraju isplatilo i donijelo Klivlendu pobjedu u velikom finalu NBA lige.

U ekipi Golden stejta najefikasniji bio je Stefon Kari s 19 poena, Harison Barns dodao je jedan manje, dok je Andre Iguodala postigao 11, a Klej Tompson postigao je 10.

– Bili smo isuviše mekani. Kada je takva igra u ovom stadijumu sezone, onda te protivnik rasturi na terenu – kazao je trener Golden Stjeta Stiv Ker.

Na pitanje kako je ekipa poslije dva meča u kojima je trijufmovala ubjedljivo uspjela da zabilježi poraz od 30 poena, Ker je rekao “to je NBA”.

– Tako je, kako je. Greg Popovič (trener San Antonija) mi je često govorio da i drugi momci zarađuju milione da igraju ovu igru – rekao je on.

Četvrta utakmica finala plej-ofa NBA lige igraće se takođe u Ohaju, a taj susret na programu je u noći između petka i subote od 3.00 po srednjeevropskom vremenu.