Njemačka i Poljska podijelili bodove bez golova

597

Prvi meč koji je završen bez golova na Evropskom šampionatu je okršaj između NJemačke i Poljske. Podijelili su rivali bodove na ravne časti.

Ne bi bilo nezasluženo da je pobijedio bilo koja od dvije ekipe pošto je prilika bilo na obe strane, ali su golmani uspjeli da sačuvaju svoje mreže.

“Panceri” su imali više prilika, ali su šanse Poljaka bile bolje, prije svega one u kojima se našao Milik u drugom poluvremenu.

Germany-v-Poland

Aktuelni svjetski prvaci su više željeli pobjedu, ali nikako nisu uspijevali da probiju “zid” koji su Poljaci postavili ispred svog gola.

Obje reprezentacije u posljednje kolo ulaze sa po četiri osvojena boda, odnosno imaju jedan poen više od Sjeverne Irske koja takođe može do osmine finala. Remi Poljske i NJemačke i definitivno je uništio sve nade Ukrajine da može u narednu fazu takmičenja.

htrzhtgrhg

U sljedećem kolu Poljska će igrati protiv demotivisane Ukrajine, dok će Nijemci ukrstiti koplja sa borbenim Sjevernim Ircima.

ugkmigu

Stadion: “Sen Deni”.

Kapacitet: 81.000.

Sudija: Bjern Kujpers (Holandija)

NJemačka: Nojer – Hevedes, Boateng, Humels, Ektor – Kros, Kedira – Miler, Ozil, Draksler – Gece

Poljska: Fabijanski – Pišček, Glik, Pazdan, Ježejčik – Blaščikovski, Krihovjak, Maćinski, Grosicki – Milik, Levandovski

Tok meča:

90.+3. minut – Posjed lopte je 68%-32% u korist Nijemaca ali utakmica završava bez golova

86. minut – Pazdan nerješiv za njemačke reprezentativce

85. minut – Neuspio pokušaj Grosickog jer je poslao loptu preko gola

84. minut – Levandovski pokušava da prođe Boatenga ali ruka njemačkog igrača je osujetila u namjeri

81. minut – Širle snažno po lijevoj strani ali predaleko i nespretno

78. minut – Gomez se bori da doda loptu do Milera ali slabo mu ide od noge

70. minut – I ponovo su Nijemci mogli odmah da kazne promašaj Poljaka i ponovo je Fabijanski to spreijčio odličnom odbranom

69. minut – Još jedna prilika za Milika, ali ponovo se obrukao. Ovog puta je dobio loptu na 10-11 metara, želio je da je zakuca u Nojerov gol, ali promašio je…

59. minut – Kombinovali su Poljaci poslije slobodnjaka na oko 20 metara od gola Nojera, ali Milik nije uspio da pogodi okvir gola

47. minut – Malo je falilo da Poljaci odmah budu kažnjeni, Gece je šutirao pravo u Fabijanskog

46. minut – Nevjerovatan promašaj Milika sa samo tri metra. Napadač Poljske nije uspio dobro da zahvati loptu, ona ga je pogoila u nos i otišla pored gola Nojera

45. minut – Prvi Poljak koji je zapisan u sudački blok žute boje Maćinski zbog obranja Milera

41. minut – Blaščikovski oduzima loptu Hektoru namjeravajući da “nahrani” Milika koji traži prostor kako bi dodao Levandovskom iza Boatenga i Humelsa ali bez uspjeha

39. minut – Milik uspijeva da se uvuče iza odbrane Njemačke ali njegov u loptu ka Levandovskom osujetio je Kedira

34. minut –  Požutio je Ozil zbog povlačenja Krihovjaka

33. minut – Gece pokušava da provuče loptu kroz sredinu ali Pazdan je na visini zadatka

30. minut – Nijemcima se sviđa da kampuju na poljskoj polovini ali razbijanje crvene odbrane im baš ne ide od ruke

28. minut – Pokušali su Poljaci iz kornera da naprave nešto ali je Humels na vrijeme spriječio opasnost

21. minut – Milik i Lewandowski kombinuju kako bi napravili prostor za šut ali Hevedes i Humels prave solidan blok

16. minut – Dobra prilika za Nijemce, ali se Kros i Miler nisu najbolje snašli

13. minut – Nijemci drže loptu u nogama, ali za sada nemaju rješenje za poljski dupli blok

4. minut – Prvu priliku na meču je imao Mario Gece, ali je glavom šutirao preko gola Fabijanskog

3. minut – Sami Hedira je odmah dobio žuti karton