Kopa Amerika: Pobjeda Brazila, remi Ekvadora i Perua (VIDEO)

576

Poslije remija u prvom kolu reprezentativci Brazila su se uzbiljili i pokazali šta umiju. Lako i ubjedljivo su savladali Haiti (7:1), a blistao je Filipe Kutinjo koji je tri puta tresao mrežu Plaside.

Osim fudbalera Liverpula u listu strijelaca su se upisali Renato Agusto (dva puta), kao i Gabrijel i Lukas Lima.

Brazil sada ima četiri boda u grupi B, ali još uijek nije obezbijedio prolazak u četvrtfinale. Za to će im biti dovoljan bod u posljednjem kolu protiv Perua.

Ekvador i Peru su podijelili bodove. U veoma uzbudljivom meču je na kraju bilo 2:2. Poslije 13 minuta igre je Peru vodio sa 2:0 golovima Kristijana Kueve i Edisona Floresa.

Međutim, Ekvador se nije predavao, pa je Ener Valensija u 39. minutu smanjio na 1:2 i donio nadu svom timu. Poslije samo tri minuta igre u drugom poluvremenu je Bolanos izjednačio, a do kraja utakmice su njegovi saigrači Montero i Valensija imali dvije odlične prilike, ali je Pedro Galjese maestralno reagovao.

Za prolazak u narednu fazu je u teoriji Peruancima dovoljan i bod protiv Brazila, ali im ni to neće garantovati prolazak ukoliko Ekvador bude ubjedljiv protiv Haitija. U tom slučaju bi odlučivala gol-razlika.