Kraj: Turska – Hrvatska 0:1, revija promašaja Hrvata

1345

U prvom meču grupe D Hrvatska je savladala Tursku sa 1:0. Gol vrijedan tri boda je postigao Luka Modrić fenomenalnim udarcem iz voleja sa više od 20 metara.

Mogli su “kockasti” da napune mrežu Babakana, ali su bili previše neprecizni pred golom.
sp-modric_620x0
Stvarali su šanse kao na traci, ali su ih isto tako i promašivali. Dva puta su pogodili prečku (Srna i Perišić), a Srna Brozović i Perišić su imali još nekoliko prilika da potpuno riješe pitanje pobjednika, ali su ih propustili, dok je Turska praktično jedinu pravu priliku imala preko Tufana u 29. minutu.

Na sreću Hrvata promašaji im se nisu obili o glavu, a prema prikazanom će Turci morati mnogo da podignu nivo igre u naredna dva meča ukoliko misle da se umeijšaju u borbu za prolazak u narednu fazu.

Tok meča:

90+ minut – Erikson je produžio za četiri minute. Sen je dobio žuti karton.

82. minut – Perišić je bio sam pred golmanom Babakanom ali je sve ostalo na još jednoj stopostotnoj šansi

79. minut – Požutio je i Strinić nakon čega je uslijedio slobodan udarac Turaka. Džaner je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Subašić bio dobro postavljen i bez problema zaustavio šut turskog veziste.

72. minut – kardinalnu grešku odbrane Turske pokušao je da kazni Mandžukić sjajnim centaršutom sa desne strane za Perišića koji glavom pogađa prečku.

70. minut – Čalhanoglu je bio sebičan u situaciji kada su Turci mogli da priprijete Subašiću. Očajan šut veziste Bajera.

67. minut – Odlično dodavanje Perišića pred turskim golom ali je Brozović zakasnio djelić sekunde i rezultat ostaje nepromijenjen

65. minut – Hrvatska dominira, Turci se grčevito brane.

60. minut – Brozović je pokusao da poveća prednost prelijepim udarcem iz voleja ali je lopta otišla preko gola

58. minut – Turska je pokusala iz kornera da napravi atak na hrvatski gol ali je Subašić bio siguran

54. minut – Ponovo napad Hrvatske. Pritisak na turski gol se napstavlja. Srna je imao fantastičnu priliku da poveća prednost ali je sve ostalo na pokušaju

52. minut – Ozan Tufan faulirao Rakitića na vrhu šesnaesterca. Slobodan udarac za Hrvatsku. Srna pogodio prečku preko živog zida

49. minut – Ponovo pokušaj Modrića ali bez kvalitetne realizacije

42. minut – Hrvatska vodi!
Hrvatska je povela 1:0. Modrić je fantastičnim golom sa više od 20 metara pogodio mrežu.

38. minut – Slab udarac Mandžukića
U finišu prvog poluvremena, opao je ritam igre. Mandžukić šutira sa oko 10 metara ka golu protivnika, ali je golman Turske lako zaustavio njegov udarac

32. minut – Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je napadač Turske Tosun nakon što je u skoku udario Ćorluku i tom prilikom ga raskrvario.

29. minut – Prva šansa za Tursku. Prva šansa za Tursku na meču. Tufan šutira glavom, a Subašić na gol liniji zaustavlja loptu. Tehnologija je pokazala da lopta nije prešla gol liniju

22. minut – Bez pravih prilika na obe strane. Mreže i dalje miruju u Parizu. Na meču Hrvatska – Turska nema golova

13. minut – Hrvatska ima veči posjed lopte. Hrvatski fudbaleri na startu imaju veći posjed lopte. Turska se na početku meča uglavnom brani, a Hrvatska je izvela već dva kornera

3. minut – Turci agresivni na startu meča. Turci su krenili agresivno. Modrić je ostao da leži na terenu, ali Erikson sve drži pod kontrolom

2. minut – Prva šansa na utakmici. Hrvatska je imala prvu šansu na utakmici. Rakitić je šutirao, a lopta je završila pored gola