Hertogenboš: Jelena ispala

576
Jelena Janković

Kriza rezultata za Jelenu Janković se nastavlja. Srpska teniserka je u Hertogenbošu doživjela šesti poraz u posljednjih sedam mečeva.

Bolja od nje poslije više od dva časa igre je bila Evgenija Rodina (Rusija) koja trenutno zauzima 120. poziciju na rang-listi – 7:6 (7:2), 1:6, 4:6.

Srpkinja je tako završila takmičenje u drugom kolu, dok će Ruskinja igrati protiv Koko Vandevege (SAD) u četvrtfinalu.

Jelena je slabije započela meč, ali je od pretrpljenog brejka u petom gemu zaigrala mnogo bolje. Odmah je vratila brejk, a zatim u desetom gemu propustila dvije set lopte. Ono što nije uspjela tada jeste u taj-brejku gdje je brzo napravila dva mini-brejka, povela sa 5:2 i došla do vođstva u setovima.

Na startu drugog seta je imala priliku da u potpunosti slomi otpor protivnice. Međutim, propustila je dvije brejk lopte, a to je Rodinoj ulilo dodatno samopouzdanje. Poslije tog je “vezala” još četiri gema i izjednačila rezultat u setovima (6:1).

U trećem je Ruskinja brzo stigla do prednosti od 3:1, ali Jelena nije odustajala. Uspjela je da se vrati u set (3:3), ali je odmah u narednom pretrpjela brejk, a njena rivalka je stečenu prednost uspjela da sačuva i da dođe do pobjede (6:4).