Pobjeda Engleske, Vardi i Staridž srušili Vels!

492

Reprezentacija Engleske pobijedila je Vels 2:1 poslije preokreta u Lansu, u drugom meču drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

20652909035762bed5d4aec738086341_w640

Englezi su prvi put u istoriji prekrenuli rezultat na nekom velikom takmičenju poslije zaostatka na poluvremenu i stigli do četiri boda uoči posljednjeg kola grupne faze takmičenja.

Junaci 104. okršaja sa Velsom bili su rezervisti Džejmi Vardi, koji je izjednačio rezultat u 56. i Danijel Staridž, koji je veliku donio pobjedu u 92. minutu utakmice.

Vels, koji je najveći dio meča proveo igrajući “bunker”, neočekivano je poveo sjajnim golom Gareta Bejla iz slobodnog udarca u 43. minutu, uz pomoć slabo postavljenog Džoa Harta.

U posljednjem kolu grupne faze Englez igraju protiv sjajne Slovačke, dok će Vels igrati meč na sve ili ništa sa Rusijom.