Eder odveo Italiju u osminu finala

517

Italija u Tuluzu, golom Edera u 88. minutu, savladala Švedsku i obezbijedila plasman u osminu finala. Šveđani i dalje bez udarca u okvir gola na šampionatu, Ibrahimović gotovo nevidljiv.

Italija je u osmini finala Evropskog prvenstva u Francuskoj. “Azuri” su i u drugom meču na šampionatu zabilježili pobjedu, poslije Belgije savladana je i Švedska – 1:0.

Јedini gol na meču postigao je Eder u 88. minutu i tako na najbolji način prekinuo “mrtvilo” na terenu.

Šveđani još jednom nisu uspjeli da upute udarac u gol protivnika, pa su njihove šanse za plasman u nokaut fazu takmičenja svedene na minimum.

Osim gola, gotovo da ništa drugo na utakmici u Tuluzu nije vrijedno pažnje.
Ibrahimović je još jednom bio neprimjetan, bolje reći Italijani su ga potpuno “odsjekli” od veznog reda i na pravi način otupjeli oštricu švedskog napada.

“Azuri” su iskusno kontrolisali meč, iskoristili jednu od rijetkih prilka za postizanje gola i sasvim zasluženo, poslije dvije pobjede iz dva meča, idu u osminu finala.

Šveđani su u teškoj situaciji, pošto će im za plasman među najboljih 16 ekipa Starog kontinenta biti neophodna pobjeda protiv Belgije, koja u subotu u drugom meču grupe E igra protiv Irske.