RG: Troicki bez uspjeha protiv Vavrinke

399

Viktor Troicki je završio nastup na Rolan Garosu. Srpski teniser je u četvrtom kolu turnira u Parizu poražen od aktuelnog šampiona Švacarca Stena Vavrinke sa  6:7, 7:6, 3:6, 2:6.

Švajcarac je slavio trijumf u četiri seta (7:6 (5), 6:7 (7), 6:3, 6:2), poslije dva sata i 55 minuta igre na centralnom terenu “Filip Šatrije”.

Viktor je pružio fantastičan otpor prošlogodišnjem pobjedniku u prva dva seta, koja su riješena poslije taj-brejka.

U prvom setu gemovi su išli uz servis, ali je Vavrinka uspio da bude snalažljiviji u taj-brejku. Poveo je sa 6:2, Troicki je smanjio na 6:5, ali ipak nije uspio da napravi preokret.

Drugi dio igre pripao je srpskom teniseru. Poveo je sa  4:1, Vavrinka je uspio da se vrati na 4:4, i uvede set u odlučujući gem. Taj-brejk je bio veoma zanimljiv. Troicki je propustio četiri set lopte, ali je ipak uspio da ostane koncentrisan i izjednači rezultat u setovima.

Odlučujući trenutak u trećem setu dogodio se četvrtom gemu, kada je Švajcarac sa nulom napravio brejk, poveo sa 3:1, i do kraja seta rutinski držao svoj servis za konačnih 6:3. Troickom je u toku ovog seta ukazivana liekarska pomoć.

Na samom startu četvrtog seta, Vavrinka je oduzeo servis srpskom teniseru, uspostavio kontrolu igre i sa još jednim brejkom u petom gemu obezbijedio sebi prolaz u četvrtfinale.

Vavrinka će se u četvrtfinalu sastati sa Albertom Ramosom-Vinjolasom, koji je iznenadio Miloša Raonića 6:2, 6:4, 6:4.