Liga šampiona: Real Madrid 11. put na vrhu Evrope (VIDEO)

708
Real Madrid na krovu Evrope

Fudbaleri Reala su po 11. put postali klupski prvaci Evrope, pobijedivši u finalu Lige šampiona svog gradskog rivala Atletiko. Real se domogao pobjede nakon izvođenja penala jer je u regularnom toku i nakon produžetaka rezultat bio 1:1.

Tragičar večeri je bio Huanfran koji je sa bijele tačke pogodio stativu, a Ronaldo je iskoristio priliku i donio Realu 11. trofej Lige šampiona.

U reprizi finala iz 2014. godine ekipa Zinedina Zidana uspjela je ponovo da savladala gradskog rivala i završi generalno slabu sezonu na fantastičan način.

Kao što se i očekivalo, “grande finale” nije obilovalo fudbalskom “umjetnošću.

Real je u prvom poluvremenu bio nadmoćniji tim, nakon nekoliko propuštenih šansi uspio je da povede i to u 15. minutu i to golom Ramosa.

Tek u drugom poluvremenu, izabranici Dijega Simeonea uspjeli su da se poslože i da počnu da liče na tim koji je prije finala izbacio veličine kao što su Barselona i Bajern.

U 47. minutu Tores je uspio da iznudi penal. Poslije sumnjive odluke sudije da pokaže na bijelu tačku, Grizman je pogodio prečku. Međutim, Altetiko nije dozvolio da ga takva greška izbaci iz takta pa je nastavio sa presingom u napadu. To je rezultiralo izjednačenjem u 79. minutu kada je Karasko zatresao mrežu i postavio rezultat koji je ostao neizmijenjen do kraja drugog produžetka.

Uslijedili su penali.

Redom su za Real pogađali Vaskez, Marselo, Bejl i Ramos, dok je golman Atletika praktično bio zakovan za gol liniju. Na drugoj strani sigurni su bili Grizman, Gabi i Saul, ali je Huanfran prebrzo izveo jedanaesterac i pogodio stativu. Odluka je bila na Ronaldu, koji nije pokazao ništa u finalu, ali je bio smiren u ključnom trenutku i pogodio za veliko slavlje navijača Reala.

Što se sudija tiče, neke od odluka će sigurno biti teme rasprava i pitanja u danima koji slijede.