Bek Golden Stejta Stef Kari osvojio je MVP nagradu u NBA ligi drugu godinu u nizu, a postao je prvi igrač koji je jednoglasno dobio ovo priznanje.
Na drugom mjestu je prema očekivanjima igrač San Antonija Kavaj Lenard, dok je LeBron Džejms treći. Tandem Oklahome Rasel Vestbruk i Kevin Durent zauzeli su četvrtu i petu poziciju. Šesti je Kris Pol, a sedmi Drejmond Grin.
Fantastični bek Voriorsa odigrao je još jednu sezonu iz snova i bio je najzaslužniji što je Golden Stejt postavio rekord u regularnom dijelu sezone sa 73 pobjede.

Ove sezone bilježio je 30,1 poen, 5,4 skokova i 6,7 asistencija po meču uz sjajnih 50,4% iz igre i 45,4% za tri poena.
Kari se tako pridružio Timu Dankanu, Bobu Petitu, Karlu Melounu i Stivu Nešu koji su takođe po dva puta osvajali nagradu namjenjenu najkorisnijem igraču lige.
Rekorder je Karim Džabar sa šest priznanja, Majkl Džordan i Bil Rasel imaju po pet, Čembrlen i Džejms po četiri, a Mozes Meloun, Lari Bird i Medžik džonson po tri.
Besplatnu aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.