Srbija pobijedila Estoniju

515

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Estonije u prijateljskom meču u Talinu – 0:1 (0:0).

Јedini pogodak, na stadionu Le Kok pred 2.858 gledalaca, viđen je u 81. minutu, kada je Aleksandar Kolarov sjajno izveo slobodan udarac sa trideset metara i poslao loptu u gornji lijevi ugao gola domaćina. Međutim, tim Radovana Ćurčića još jednom nije odigrao ni blizu nivoa koji je potreban za plasman na jedno od dva velika takmičenja, iako je imao inicijativu i više šuteva od rivala tokom susreta.

“Orlovi” su tako prekinuli seriju od tri vezana poraza, zabilježivši prvi trijumf od duela sa Albanijom u Elbasanu oktobra prošle godine. Ponovo ostaje nejasno, kao što je bio slučaj i u duelu sa Poljskom prošle srijede, zašto su strijelac Kolarov (odigrao cio meč) i Nemanja Matić (zamijenjen u 64. minutu) počeli susret i odigrali njegov veći dio – kada zbog suspenzije nemaju pravo nastupa u prvim kolima narednih kvalifikacija.

Takođe, napad Srbije još jednom je predvodio samo jedan napadač, a ovoga puta je to bio centarfor Njukasla Aleksandar Mitrović. Do starta borbi za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, Srbija će odigrati još jedan prijateljski susret – upravo sa domaćinom narednog Mundijala 5. juna u Beogradu. Zvaničan put ka Rusiji “orlovi” će početi duelom sa Irskom 5. septembra u Beogradu.