Partizan posljednji polufinalista Kupa Srbije

598

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su u četvrtfinalu na svom terenu pobijedili Radnički iz Niša sa 2:0. Utakmica u Humskoj je odigrana bez publike jer je Partizan kažnjen zbog incidenata koje su pravili navijači tokom 150. “vječitog derbija”.

Crno-bijeli su bili bolji od Nišlija u većem dijelu utakmice, promašili su i penal, ali će gosti biti nezadovoljni zbog greške sudija prilikom prvog gola crno-bijelih.

Nemanja Mihajlović je u 18. minutu pogodio za 1:0, ali se nalazio u očiglednom ofsajdu koji Milorad Mažić i njegovi pomoćnici nisu vidjeli.

U nastavku meča obje ekipe imale su svoje prilike, Partizan je imao više šansi i na kraju je zasluženo slavio. U 50. minutu golman Јovanović odbranio je penal Mihajloviću, a meč je riješio Alen Stevanović 11 minuta prije kraja. U polufinale Kupa plasirali su se još Borac, Spartak i Јavor.