Odlično prvo poluvrijeme Crvene zvezde, pa poraz od Fenerbahčea

647

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od Fenerbahčea sa 72:65, u duelu 9. kola Top16 faze u Evroligi.

Ekipa Dejana Radonjića pretrpjela je četvrti poraz, ali i dalje ima odličnu šansu za plasman u četvrtfinale.

Zvezda je u Istanbulu odigrala dva poptuno različita poluvremena. U prvom je u potpunosti nadigrala skupoceni tim Željka Obradovića i poslije 20 minuta je bilo 34:25 za goste iz Beograda.

Imali su crveno-bijeli i +10 početkom treće dionice, ali ipak nisu izdržali. Domaćin je izvršio veliki pritisak agresivnom odbranom i uspio je da prelomi meč dobivši treću dionicu sa ubjedljivih 24:6.

Majk Cirbes imao je 11 poena i 7 skokova, a Simonović i Kinzi ubacili su po 10 poena. Kod domaćina, daleko najbolji je bio Luiđi Datome sa 27 poena i 5 skokova, a odličan je bio i Bogdan Bogdanović sa 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Nikola Kalinić je ubacio 3 poena za 4 minuta.

Mnogo značajnija utakmica očekuje Zvezdu naredne nedjelje kada će u Areni gostovati Panatinaikos.

Tok meča:

Zvezda je defanzivno odlično otvorila duel u Istanbulu. Domaćin je uputio prvi šut ka košu tek poslije tri minuta, ali crveno-bijeli to nisu iskoristili – 2:2.
U prvih pet minuta viđeno je samo 10 poena, a nešto bolje se snašao Fener – 6:4.

Zvezda je poslije trojke Milera i poena Cirbesa povela sa 12:8, ali su Bogdanović i Muhamed vratili prednost domaćinu trojkama.

Finiš prve dionice pripao je Majku Cirbesu koji je donio svom timu +4 – 18:14.

Drugu četvrtinu Fener je otvorio zakucavanjem Veselog i trojkom Datomea, pa je Dejan Radonjić brzo zatražio tajm-aut. Minut odmora urodio je plodom. Micić je ubacio trojku, Simonović je zakucao, a uslijedio je tajm-aut Obradovića – 23:19.

Imala je Zvezda i +6 poslije lagane kontre Simonovića, a Fener se vratio sa linije slobodnih bacanja. Poslije sjajnog prodora Kvinsija Milera uslijedio je novi tajm-aut vidno bijesnog Željka Obradovića – 27:21.

Nisu se crveno-bijeli uplašili ni znatno agresivnije igre domaćina, a Miler je uz faul koji nije dosuđen pogodio za 31:23.

Mnogo sitnih faulova sudije nisu svirale na igračima Crvene zvezde koji su i pored toga uspijevali da sačuvaju prednost. Zvezda je na poluvremenu vodila sa 34:25, a utisak je da je prednost mogla da bude i ubjedljivija.

Loša stvar za Zvezdu bio je treći faul Milera već u prvom napadu drugog poluvremena.

Poslije poena Kinzija u polukontri Zvezda je prvi put stigla do +10, ali je poslije sumnjivog faula Kinziju uslijedila trojka Datomea.

Veliki pritisak izvršili su igrači Fenera i publika u tim trenucima na igrače crveno-bijelih i uspjeli su da novom trojkom Bogdanovića u potpunosti uhvate priključak – 36:32.

Uslijedila je i tehnička greška Kinziju, a Datome i Bogdanović donijeli su potpuni preokret – 38:36.

Do kraja treće dionice Zvezda nije uspjela da se vrati, prije svega psihološki, pa je Fener lako postizao poene i pred posljednju dionicu je imao +9 (49:40).

U posljednjih 10 minuta nije bilo dileme. Zvezda nije imala snage za povratak, na drugoj strani je Datome ušao u nezaustavljivu seriju i domaćin je brzo otišao na dvocifrenu prednost.

U samom finišu Branko Lazić i Marko Simonović spustili su crveno-bijele na jednocifreni deficit, ali je Datome bio neumoljiv i Fener je na kraju ostvario sigurnu pobjedu.