Liga Evrope: Sparta u četvrtfinalu

638

Sparta je u Rimu, u revanšu osmine finala Lige Evrope, ubjedljivo savladala Lacijo (3:0), plasirala se u četvrtfinale i tim uspjehom ispisala nove stranice istorije kluba. Klub iz Praga nikada nije igrao u ovoj fazi nekog evropskog takmičenja, a zanimljivo je da je njegov najveći gradski rival Slavija među osam najboljih stigla, sada već davne, 1999. godine.

Prvi meč u Pragu završen je neriješenim rezultatom (1:1), poslije koga je prvoligaš Serije A imao prednost zbog gola u gostima i naredni meč na svom terenu. Međutim, Lacio kao da se previše opustio pred Česima i prokockao je sve prednosti već u prvom poluvremenu revanša. Golove za Spartu, koja je na tribinama Olimpijskog stadiona imala i podršku navijača, postigli su Dočkal u 10. minutu, Kreiči u 12. i Juliš u 44.

Ovom pobjedom Sparta je nastavila svoju fantastičnu seriju bez poraza na dosadašnjih 12 utakmica u Ligi Evrope, a da slavlje navijača bude još veće – ovo je prvi trijumf Sparte u Italiji – ikada.

Češki predstavnik, kao i svaki od drugih sedam, dobija milion evra zbog plasmana u četvrtfinale.