LE: Valensija silna, Liverpul bez golova u Augzburgu

501

Fudbaleri Valensije pobijedili su na svom terenu Rapid sa 6:0 u šesnaestini finala Lige Evropa, dok je Liverpul u gostima odigrao 0:0 protiv Augsburga. Braga je u gostima pobijedila Sion sa 2:1, a prvi gol postigao je nekadašnji napadač Čukaričkog Nikola Stojiljković. Lacio je u Istanbulu odigrao 1:1 sa Galatasarajom, a važan gol pred revanš Rimljanima je donio srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić u 21. minutu.

Valensija je od dolaska Garija Nevila zaredala devet utakmica bez pobjede u prvenstvu, a ispala je iz nacionalog kupa i Lige šampiona, ali joj je ovo bila druga uzastopna pobjeda, nakon trijumfa u prvenstvu. “Slijepi miševi” su krenuli odlučno, poveli su već u četvrtom minutu, a u 35. bilo je 5:0. Drugo poluvrijeme bilo je dinamično, ali bez pravih prilika, sve do same završnice, kada je Ruben Vezo postavio konačan rezultat.

Liverpul je bio dominantniji od Augsburga, ali nije uspio da postigne gol. Domaći tim igrao je na kontranapade, a u finišu je mogao da pobijedi, ali je Dong-Von Dji pogodio stativu.

Atletik Bilbao je u gostima pobijedio Olimpik Marselj sa 1:0, Sparta je pobijedila Krasnodar sa 1:0, dok je Bajer Leverkuzen pobijedio u gostima Sporting sa 1:0. Šahtjor i Šalke odigrali su uzbudljivu utakmicu, ali bez golova.