Ivanović u četvrtfinalu Dubaija

682
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale turnira u Dubaiju, pošto je u drugom kolu savladala branioca titule Rumunku Simonu Halep u dva seta – 7:6, 6:2.

Ana Ivanović će u borbi za polufinale igrati protiv Čehinje Barbore Stricove, koja je u drugom kolu bila bolja od Nijemice Јulije Gerges sa 2:1.

Halepova je bolje počela današnji meč, napravila je brejk odmah u prvom gemu, potom ga i potvrdila i tako povela sa 2:0.

Ivanović je nakon toga imala nekoliko prilika da oduzme servis Rumunki, ali je ona održavala stečenu prednost sve do desetog gema. U tom desetom gemu sprska teniserka je prvo spasila jednu set loptu, a potom je i napravila brejk i vratila se u igru.

Pobjednik prvog dijela igre riješen je u taj-brejku, koji je Ivanović dobila ubjedljivo 7:2.

Početak drugog seta obilježili su brejkovi, pošto su u prva tri gema viđena tri brejka, a jedan više napravila je Ana Ivanović.

Srpska teniserka je bolju igru potvrdila još jednim brejkom, u sedmom gemu, i tako se plasirala u četvrtfinale poslije sat i 44 minuta igre.